Συνάντηση με τον Υφυπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης

Στο πλαίσιο του μεγαλύτερου μαθητικού διαγωνισμού επιχειρηματικότητας στον κόσμο @ja_greece οι μαθητές μας από το 26ο ΓΕ.Λ. Αθηνών – Μαράσλειο κατάφεραν να προκριθούν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού με την καινοτόμο επιχειρηματική τους ιδέα, η οποία σχετίζεται με ανθρώπους που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα όρασης.

Μέντορας επιχειρηματικότητας της μαθητικής μας ομάδας είναι ο Υφυπουργός Ψηφιακής Διακυβέρνησης κ. Κωνσταντίνος Κυρανάκης, ο οποίος πραγματικά έχει εμπνεύσει τους μαθητές μας, αλλά και τους έχει βοηθήσει να προχωρήσουν την τεχνολογική λύση που προτείνουν μέσω τεχνητής νοημοσύνης και σύγχρονων ψηφιακών εφαρμογών.

Τον ευχαριστούμε πολύ για την ευκαιρία που μας έδωσε με τη συνάντηση στο Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2024.