Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Οικολογικά Σχολεία

Διαδικτυακή εκδήλωση παρουσίασης του νέου εκπαιδευτικού υλικού «Μειώνω το οικολογικό μου αποτύπωμα στο σπίτι και στο σχολείο», που δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου ΠΕ  «Οικολογικά Σχολεία», του οποίου εθνικός χειριστής στην Ελλάδα είναι η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης και συντονιστικός φορέας Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε όλους τους/τις εκπαιδευτικούς καθώς και στους γονείς/ κηδεμόνες των μαθητών/ριών των σχολείων που συμμετέχουν στο Δίκτυο Οικολογικά Σχολεία  και θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 18:00-19:30.

Πρόσκληση για εκπαιδευτικούς

Πρόσκληση για γονείς