Διαγωνισμός «Εικονική Επιχείρηση» του JA Greece

Στο πλαίσιο του μεγαλύτερου μαθητικού διαγωνισμού επιχειρηματικότητας στον κόσμο, τον Junior Achievement, όπου το σχολείο μας κατάφερε να διακριθεί περνώντας στην επόμενη φάση, σχεδιάζουμε την προσεχή Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου και ώρα 9:30 πμ επίσκεψη στο Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

Εκεί οι μαθητές της ομάδας Third Eye θα έχουν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με στελέχη του Υπουργείου, το οποίο συμμετέχει επίσημα στο συγκεκριμένο διαγωνισμό διαμέσου του Υπουργού κ. Παπαστεργίου και του Υφυπουργού κ. Κυρανάκη. Η επιχειρηματική ιδέα των μαθητών μας σχετίζεται με την τεχνολογία και την τεχνητή νοημοσύνη, προσφέροντας λύσεις σε ανθρώπους με προβλήματα όρασης.

Την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου το JA Greece διοργανώνει εμπορική έκθεση στην Αθήνα (Metro Mall) για τα σχολεία της ευρύτερης περιφέρειας της Αττικής

Σύνδεσμος Καθημερινή

Υπεύθυνος εκπαιδευτικός για το Πρόγραμμα «Εικονική Επιχείρηση» του JA Greece είναι ο δρ. Κανέλλος Νικόλαος, καθηγητής Οικονομολόγος, κλάδου ΠΕ80, τον οποίο ευχαριστούμε πολύ.

Συμμετέχει στο Πρόγραμμα η Διευθύντρια του Σχολείου κ. Αικατερίνη Ρήγα, κλάδου Πληροφορικής, ΠΕ86

Φωτογραφία της ομάδας μας!!!