Νέος τρόπος εξέτασης Αρχαίων Ελληνικών στις Πανελλαδικές 2019

Ενημερωθείτε από τα επισυναπτόμενα έγγραφα για το νέο τρόπο εξέτασης του μαθήματος της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας που θα ισχύσει στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2019.

Επίδειξη γραπτών δοκιμίων Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018

Ενημερωθείτε από το επισυναπτόμενο έγγραφο για τη διαδικασία επίδειξης των γραπτών δοκιμίων Πανελλαδικών Εξετάσεων έτους 2018.

Υποβολή αιτήσεων: 3 έως 28 Σεπτ. 2018

Ύλη πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων Γ΄ ΓΕΛ 2019

Ανακοινώθηκε η ύλη των πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων Γ΄ ΓΕΛ έτους 2019 για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Ενημερωθείτε σχετικά από τα επισυναπτόμενα έγγραφα.

Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων 2018 που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις

Ενημερωθείτε από το επισυναπτόμενο έγγραφο για τις προϋποθέσεις και τη διαδικασία εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψήφιων έτους 2018 που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις (5% επιπλέον των θέσεων εισακτέων έτους 2018).

Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου: από Δευτ. 3-9-2018 έως και Δευτ. 10-9-2018.

Εισαγωγή διακριθέντων αθλητών/τριών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση 2018-2019

Ενημερωθείτε από το επισυναπτόμενο έγγραφο για τις προϋποθέσεις και τις διαδικασίες εισαγωγής διακριθέντων αθλητών/τριών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019.

Υποβολή αίτησης και δικαιολογητικών: 1-10 Σεπτ. 2018

Υποκατηγορίες

• ΥΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ
    • ΥΛΗ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Ενημερωθείτε από τα επισυναπτόμενα αρχεία για την εξεταστέα ύλη των ενδοσχολικών απολυτήριων εξετάσεων της Γ΄ τάξης για το σχολ. έτος 2017-2018.

Η ύλη των μαθημάτων "Νεοελληνική Γλώσσα", "Νεοελληνική Λογοτεχνία", "Μαθηματικά Γ.Π.", "Ιστορία Γ.Π." και "Βιολογία Γ.Π" αφορά όλους τους μαθητές. Η ύλη των υπόλοιπων μαθημάτων αφορά μόνο τους κατ' ιδίαν διδαχθέντες.

• ΜΑΘΗΜΑΤΑ
  • ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ