2017 ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ

Φτάνοντας στο τέλος μιας ακόμη σχολικής χρονιάς και έχοντας ως στόχο τη στήριξη και την καλύτερη  προετοιμασία των μαθητών για τις πανελλαδικές εξετάσεις του επόμενου σχολικού έτους (2017-2018), το Κοινωνικό Φροντιστήριο του Δήμου Αθηναίων προγραμματίζει τη διεξαγωγή θερινών μαθημάτων.

Τα μαθήματα απευθύνονται σε όσους μαθητές πρόκειται να φοιτήσουν στην Γ? Λυκείου καθώς και στους απόφοιτους περασμένων ετών.

Οι εγγραφές  θα διαρκέσουν μέχρι την Παρασκευή  9/06/2017.

Οι ώρες λειτουργίας της γραμματείας του Κοινωνικού Φροντιστηρίου για τις εγγραφές θα είναι 16:00-19:00 Δευτέρα έως Παρασκευή (Νικοπόλεως 33, 8ο Γυμνάσιο-Λύκειο Αθηνών, Κάτω Πατήσια, 1ος όροφος. Τηλ. Επικοινωνίας 210-8674196.

Ευχόμαστε σε όλα τα  παιδιά καλή τύχη και καλά αποτελέσματα!